İSTANBUL ve GEBZE -II-

Please follow and like us:

        Allah, doğru yola gidenlerin hidayetini artırır. Sürekli kalan iyi işler, Rabbinin nezdinde hem mükafat bakımından daha hayırlı, hem de akıbetçe daha iyidir. (MERYEM : 76)

Bismillah,
Gündüz plana girer ise gece de plana giriyor, sabahta! Bugün eğitimde ikinci sabahımız ve bir önceki aşkı muhabbetle güne başladık, elhamdulillah. Böyle kamp imkanları hayatı düzene sokmak için fırsat. Dağılıp gidiyoruz dünya telaşında ve kendimize bakacak vaktimiz de kalmıyor. Bu ortamın daha güzelini itikafta yaşıyoruz. Kısaca yılın, ayın, haftanın ve günün belli vakitlerinde kendimize fırsat vermeliyiz.

Bize kendimizi sorgulatacak veya kendimizi bir adım öteye taşıtacak her eğitim ortamı makbuldür, ister yirmi yaşında ol ister kırk istersen altmış. Önemli olan kişinin o eğitim çevresiniden faydalanacak kapasite ve duyarlılıkta olması. Farklı kültür ve çevrelerden insanlarla beraber olmak zaten yeterince eğitici. Burada bir sözümüzü hatırlayabiliriz, ne kadar adam tanıyorsan o kadar adamsın.

İstanbulda kitapçılar içinden geçip kitap almamak bizim için zor. Kütphaneme iki kitap ekledim. Bursa Esnafında Ahilik, Hülya Taş. İslam İktisadı , Ahmet Tabakoğlu. Hülya hanımı tanımıyorum, kitabı isminden dolayı aldım, ayrıca bursanın meşhur kitabevi gaye yayınlarından çıkmış. Bursa ve kitap aynı cümlede kullanılırsa bir kelime daha eklemek farz olur , gaye! Ahmet beyi takip etmeye çalışıyoruz. Aldığım kitap makalelerinden derlenmiş. Değerlerimize uygun iktisad üreteceksek bizi tanıyan iktisatçılara çok iş düşüyor.

İşrak namazı, duş,kahvaltı,kuşluk namazı ve eğitim başlıyor. Sabah dokuzdan, akşam ona kadar süren eğitim. Molaları namaz, bahçede yürüyüş veya muhabbet için değerlendiriyoruz.

TÜSSİDE , TÜBİTAK farkını gösteren bir organizasyon. Tebrik ediyorum.

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)