PERDE’NİN 4. SAYISI AÇILDI

Please follow and like us:

 

Görkemli neşriyatımız, muazzam tertibatımız perde nam fanzinimizin 4. sayısı çıktı. Sivil değil delikanlı fanzinimiz perde’nin parası da ağzı da bozuk.

Bu sayıda dört sağlam şiir….

Obruklu Veli’nin Kederi – Vural Kaya
İzler – Murat Üstübal
Sağdıç Kim Eğdi Çerçeveyi – Edip Emir
Sürgün Peygamber – Sentebih Eytuna

Fazıl Cem, “Sigarayla Sevişenler Derneği’nin Mezkur Yasak Mahalline İtiraz-ı Hakimanesidir” yazısıyla sigara yasakçılarına ayar veriyor. Verdi hatta.
“perde fanzin” imzalı imece usulü “Bize Uzak Ödüle Yakın İhtimal” yazısında “Uzak İhtimal filminde dair bir eleştiri yazısı var. Galiba bunu da beğenmedik. Allah affetsin. Amin.

“piroğlu”, “Yaşayan Efsane Cengiz Kurtoğlu’na Açık Mektup” yazısında Cengiz Kurtoğlu’ndan nacizane taleplerini dile getiriyor. Ayrıca “Körler İçin İlk Görüşte Aşk Kılavuzu” yazısıyla genç kızların gönlüne taht kuramamasının hazin öyküsünü kaleme alıyor. Kaleme alıyor ne lan. Evet, kaleme alıyor.

“es-sufli”, “Türkün Sabah Mesaisi”ni ve hayatımızdaki yeri önemini 1968 model bir lise müdürü haşmetiyle yazdı.

“küşteri”, “Zızırtı”yı yazdı. Bizde okuduk iyi yazmış. Yazıyor dayı adam, var bunda bir şey.

ve-e vatan sathındaki perde kadrolarına en sonunda katılan “namahlas”, “küfrETMEye küfrETMEyin” diyerek mevzuyu derinleştirdi ama ağzınız çok bozuk efendi! adam olsanız ya ne güzel. Belki fanzinimize bir fabrikatör filan destek verir dedik hemde tırnak açmadan ama dinletemedik adam ince ayarların kralını verdi.

“nadir duran”, “GEBERMEYESİCE” türküsüyle bizlere sesleniyor. Sonuna da bir şekil yaptık. Bilmeden görsel şiir yazmış olabiliriz. Serkan Işın’a bir sormak lazım.

Yanında hediyesi; allı güllü, İkbal’li, Salvatore’lu, Eloğlu’lu, şunlu bunlu imece usulü orta sayfa, halkımızın büyük teveccüh gösterdiği, AB grubu entellerin severek izlediği posterlerimiz ve sürpriz çekilişler “perde fanzin 4” te…120 sayfa, kuşe kağıda baskılı origami eki yanında bedava…

(perdefanzin@hotmail.com’dan fanzin talep ediniz.)

…ısrarla isteyiniz komikliği… tövbe tabi.

köy muhtarlığı namına piroğlu

Daha fazla bilgi için: perdefanzin.blogspot.com

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)