Kurtuba Dergisi’nin 3. Sayısı Çıktı

Please follow and like us:

Kurtuba Dergisi’nin 3. sayısı vefanın zamanlar üstü güzelliğiyle süslenerek çıktı. Faruk Yücel’i nasıl ki dualarımızda hatırlıyorsak, fatihalarımızı ona dost kılıyorsak, Kurtuba da 3. sayısını Faruk Yücel’e ithaf etti.
Derginin içeriğini birbirinden güzel yazılar oluşturuyor. Özellikle Cihan Aktaş dosyası, birini tanıtacaksanız böyle tanıtın/tanıyın der gibi. Cihan Aktaş röportajı ile onu tanıyanların makaleleri birleşince yetkin bir dosya çıkmış ortaya. Hatice Algın’ı başarılı dosya çalışmasından dolayı tebrik ediyoruz.
Dergiye yeni bir isim koymak gerekseydi “İttihad-ı İslam” kapakta şık dururdu herhalde. Derginin çekirdeğini oluşturan ortak fikir ümmet bilinci olsa gerek.
Derginin her şeyi Selman Maltaş “Yeni bir hareketi olgunlaştırmak için net kavramlar üretmek gerekir.” cümlesiyle eski hareketlere yaslanarak yeni cümlelerin kurulması gerektiğini yüksek sesle dillendiriyor. Zamanını okuyamayan kişinin eskileri çok iyi okumuş olmasının da bir işine yaramayacağını ifade ediyor. Yücel Çakmaklı (Allah rahmet eylesin.) konulu hatıra da oldukça ilginç. Burs veren ağabey’in artist peşinde sandığı genç milli sinemanın öncüsü oluyor. Bunlar boş işler diyenlerin her dediği boş olmasa gerek, zamanı doğru okumak lazım, hayat bizim gördüğümüzden daha büyük.
Dergiyi temin edeceğiniz özel mekanları www.kurtubadergisi.com adresinden öğrenebilir ve eski sayıları da okuyabilirsiniz. Konya’da yaşayan Kurtuba dostları dergilerini Rampalı Çarşı 0. Katında bulunan Hüner Kitapevi’nden alabilirler. Dergiyi aldıktan sonra 5. kata (233) çıkanlara ben de çay söylüyorum.

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)