Filistin Sivil Dayanışma Konferansı

Please follow and like us:

İstanbul’da Filistin konusunda son yılların en kapsamlı konferansı yapılacak. 22 Mayıs’ta Beylikdüzü Kaya Ramada Otel’de düzenlenecek olan Uluslar arası Filistin Sivil Dayanışma Konferansı geniş katılımla gerçekleştirilecek.

Sudan eski Cumhurbaşkanı Müşir Suvar Ez-Zehep, ünlü İslam Alimi Yusuf Kardavi, Hamas Lübnan Temsilcisi ve Sözcüsü Usame Hamdan, Gazze’de boykotun kaldırılması çalışmalarını organize eden ve boykotu delen gemileri yönlendiren Cemal Hüdari, Sudan’dan İsam El Beşir, 48 Öncesi Toprakları Hareketi Başkanı Raid Salah, Dr. Saadettin Osmani, Tom Nelson, Dr. Enver İbrahim, Abdülaziz Es Seyyid, TBMM milletvekilleri, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve daha çok bir isim konferansa konuşmacı olarak katılıyor.

MESCİD-İ AKSA’DAN KUR’AN-I KERİM’LE BAŞLAYACAK

“Filistin’in daimi kurtuluşuna doğru” sloganıyla düzenlenecek olan konferansın açılışı Mescid-i Aksa’dan canlı olarak okutulacak olan Kur’an-ı Kerim ile başlayacak.

Konferansta Filistin’in kurtuluşu her açıdan ele alınacak. Aktivistler, düşünürler, hukukçular, gözlemciler, insan hakları savunucuları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sosyologlar ve tarihçiler, Filistin davasının geleceğini, İsrail terörünü ve bu teröre maruz kalan Filistin halkının yaşadıklarını anlatacaklar.

Filistin’in kurtuluşu için İslam dünyasına düşen görevler masaya yatırılacak.

KONFERANSI KİMLER DÜZENLİYOR?

İHH İnsani Yardım Vakfı, Dünya Müslüman Alimler Birliği, İslam Ulusal Konferansı, Gazze Ambargosunun Kaldırılması ve Filistin’in Kurtuluşu Uluslar arası Komitesi, Saldırıya Karşı Küresel Kampanya, Ulusal Arap Konferansı Örgütü, Dünya Müslüman Parlamenterler Forumu, Uluslar arası Kudüs Müessesesi, Filistin İçin İşbirliği Cemiyeti, Arap Doktorlar Birliği ve El Muctema Dergisi (Kuveyt) konferansı düzenleyen komitenin içinde yer alıyorlar.

Konferans bir çok Arap ülkesinde canlı olarak yayınlanacak. Konferansa Türkiye’den de büyük bir ilginin olması bekleniyor.

22 Mayıs Cuma günü saat 09:30’da Beylikdüzü Kaya Ramada Otel’de başlayacak olan konferans Cumartesi günü 23:00’da sona erecek.

Haber kaynağı: www.ihh.org.tr

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)