MESCİDİ AKSA ÜMMETİ BEKLİYOR

Please follow and like us:

Filistin Vakıflar Bakan yardımcısı Abdullah Ebu Cerbu’ Kudüs ve Mescidi Aksa’da işgal varlığı tarafından yapılan uygulamaların üçüncü bir intifadayı gerekli kıldığını belirterek, işgal devam ettikçe Filistin halkının da direniş hakkına sahip olacağını ifade etti.

Ebu Cerbu’ konuyla ilgili bugün (10 Kasım Salı) yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi: “Kudüs’te olup bitenler bütün Müslümanların içinde büyük bir öfke uyandırıyor. Çünkü bu saldırılar Siyonist emeller çerçevesinde yapılıyor. Bunun hedefi Kudüs’ü tamamıyla Yahudileştirmektir. Bu aynı zamanda Kudüs şehrine savaş açmak anlamına da geliyor.”

Olup bitenlere rağmen ümmetin harekete geçmemesi nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirten Ebu Cerbu’, “Düşmanın bu saldırılarını durdurmak için harekete geçmeyen Arap ve İslam ülkelerinin resmi tavrını şiddetle kınıyoruz. Arap Birliği’nin ortaya koyduğu tepki, hiçbir zaman işgalin yaptığı saldırılarla orantılı olmamıştır” dedi.

Basın yayın organlarından işgal varlığının Kudüs ve Mescidi Aksa’da yaptığı tahribatları gün yüzüne çıkarmalarını isteyen Ebu Cerbu’, ümmetten de işgale karşı direnişini sürdürebilmesi için Kudüs halkına destek vermelerini istedi.

haber kaynak: filistinhaber.com

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)