DÜNYANIN EN BİLİNÇLİ HALKI İRAN’DA

Please follow and like us:

Bütün dünyada seçimler tiyatro oyununa dönmüşken. Basın yönlendirmeleriyle halklar oy kullanmaya giderken İRAN halkı ciddi bir tavır ortaya koyuyor. Ben Ahmed-i Nejad taraftarını da, Musavi taraftarını da saygıyla selamlıyorum.

Batı avucunu ovuşturuyor; acaba bu gösteriler işimize yarar mı? Bence bu hevesleri kursaklarında kalacak. Gösteri yapanların derdi rejim değil hükümet. Musavi devrimin ilk yöneticilerinden. En zor dönemde başbakanlık yapmış bir isim.

İran’da da kraldan fazla kralcılar, musluk başında oturanlar var. Batı karşıtlığı arkasına sığınıp malı götürenler mevcut. Her ülkede bulunan zevat onlarda da var. Ahmed-i Nejad bu kesimlerin musluklarını kapatamadı. Ve İran halkı tepkisini bir vesile gösteriyor.

Peki Musavi bu rant paylaşım dengesini değiştirecek mi? İktidara gelirse bunun cevabını görebiliriz.

En demokrat halka selam çakmak her aklı selim sahibi insanın görevidir. Batı demokrasiyi tekrar talim etmeli. Kendini akıllı gören üç kuruşa uyutulmuş halklarda bu gösterilerden sonuç almalı.

İran’ı tanıyan güvenilir bir sese kulak vermek isterseniz: Cihan Aktaş / dünya bülteni
Mahmelbaf’ın seçim çağrısı ve Musavi’ye bakışı / Cihan Aktaş / Taraf (Seçimden önce yazılmış olsada şimdi ki duruma bakışı netleştirir.

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)