Please follow and like us:

Sayha Dergi de bizlere ömür.
Rabbim Kani Çınar’ın emeklerini taçlandırsın.
O güzel bir okuldu.

Kani Çınar’ın kaptanlığında yüzen sayha gemisi son limanına ulaştı. (Daha önce bir kaç limanda duraklayıp devam etmişti. Şimdi büyük ihtimal son limanda gemi dümenine genç bir yiğit talip olmadığı için kalacak. ) Kani Çınar kendi sitesinden (http://www.kanicinar.com/ VE http://erciyesgorenhurufat.blogspot.com/ ) yazmaya devam ediyor. Fakat http://www.sayhadergi.com/ un anahtarını cebine koydu.

Sanal dünyanın yeni hızlı paylaşım kültürü bu tarz siteleri geri plana düşürüyor. Görsel okumanın hızla ilerlediği metin okumanın hızla gerilediği düşünülürse artık uzun uzun cümleleri sanal ortamda heba etmenin anlamı yok. Sanal alem belki sadece adresi gösteren bir rehber olarak kalacak. Ve hiç bir zaman sindire sindire okunan bir kitabın veya derginin yerini tutmayacak. En azından bizim kuşak böyle düşünüyor. Zaten yeni nesil ne derse gelecek ona göre inşa edilecek. Ben de lafı uzatmadan kesiyorum.

Biz yaşı kırklara yaklaşan ve az geçen zevat sözlerimizi kendimizce anlatmaya devam edeceğiz. www.kainatamektup.com ve www.kanicinar.com gibi siteler bu derdin meyveleridir.

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)