DEVAM EDEN ŞİİR

Please follow and like us:

Masamın üzerinde kitapların.

Sayfaların arasından bir yol arıyorum, ucu rûyadaki şiirin bahçesine çıkacak. Bir “Kervan”ın peşi sıra “Nurlu Ufuklar”a doğru yürüyorum.

Sular içre bir şiir belki de bu aradığım. Bir kasidenin suyun üzerinden kanatlanan kuşlar kadarcasına hür ve aşık terennümü belki de…Rasul-i Zişan Efendimiz Muhammed’in (S.A.V) isminin misafir edildiği ve ona yolcu edildiği bir nida bir yakarış bu. O şiirin peşindeyim, arıyorum. Sayfaların arasından kıvrıla kıvrıla uzayan yolları aşıyorum o şiirin avlusuna varacak. Bir işaret arıyorum. Bulamıyorum!

Masamın üzerinde defterin.

Bir sonbahar sabahı ilk sayfasına güzel yazınla yazdığın birkaç ayetin şahitliğinde. Hediye!

Bulabilir, hatırlayabilirsem bu deftere yazayım diyorum o şiiri. Bir hatırlayış bir anış bir yanış titreyişiyle. Nerede?

Üç hediyenin nurlu ışığı altında sürüyorum izini o rûyanın. O aşık, o maşuk sesin çoşkun tınısının peşinden… Ne akıl tam koyabiliyor adını ne göz tam bulabiliyor. Ne el tutabiliyor o şiirin yaşadığı sayfayı ne kalem yazabiliyor. Veren Peygamber’in kutlu yolunda dizilen her hece hediye suretinde, cümle cümle. Bütün kitapların önümde ama o şiiri bulamıyorum. Nerede?

Masamın üzerinde kalemin.

Ellerimde o lacivert kalemin. Üçüncüsü verdiğin hediyelerin.

Bu koku tanıdık bu koku bildik. Çektiğin elifin elinden tutan kamışın kanı mürekkep. Bir he ile elif hemhal. Elif ile he iç içre: Âh. Dört elif miktarı çekilmiş âh!

Vefatının ikinci senesi olmuş. Şiir gibi bir ömrün mukaddimesi olan gençliğin kadar temmesi olan ihtiyarlığın da şiir gibiydi. Bu şiiri yakalayabilmiş olmanın hamd ve şükrüyle bir hamle daha yapıyorum sayfaların arasına. Rûyalara girmiş o şiirin saklandığı sayfaların arasına.

Bulamıyorum,

artık duruyorum.

İçimden dur diyen bir sese uyuyorum.

Dünyan değişmiş.

İstidatın ise daim,

muhabbetin gibi.

Şiirin devam ediyor o âlemde de

O’nun için,

beğenmesi için!

Bu dünya da yazdığın bir şiir düşüyor sadece nasibine elin.

Âmin oluyor nasibi dilin.

Sır oluyor rûyadaki şiirin.

“Risalet mülkünün sultanı kılmıştır seni Allah,

Şefaat bekliyor senden bu kemter Yâ Rasulallah”

Âmin…

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)