Ribat Dergisi 28. Yılını Kutluyor

Please follow and like us:

Abdullah Büyük Hoca önderliğinde çalışmalarına başlayan Ribat Dergisi zamanla vakıf, aşevi, radyo, okul gibi bir çok kurumu da çatısı altında topladı.

Sözlükte ribat; konak, han, kervansaray, tekke anlamlarına gelir. Eskiden Ribat sınır karakolu anlamında da kullanılmıştır, sınır boylarında kurulan tekkelerde aynı isimle anılmıştır. İslam’ın yayılış sürecine dikkat edilirse sınırlarda ve sınır dışında bulunan tekkelerin fonksiyonları daha iyi anlaşılabilir. Kelimenin anlamı ve kullanım geçmişi düşünülürse “Ribat” ismi dergi için güzel bir seçim.

Son dönemde “Aile” üzerine çalışmalarına hız veren Abdullah Büyük Hocamız, günümüzde 7 şiddetinde depremle sallanmakta olan göz bebeğimiz aile kurumunu hakiki anlamda yaşatmayı hedeflemektedir. Düzenlediği eğitim ve seminerlerle Türkiye çapında ve yurt dışında aile merkezli çalışmaları yönetmektedir. Bugün ki çalışmaların merkezine aile kurumunu almak en güzel çözümlerden biri; çünkü eğitimli aile, eğitimli toplum demektir, eğitimli toplumda güvenli ve huzurlu lider dünya devleti demektir.

abdullah büyükDeğerli büyüğümüz Abdullah Hoca ve yol arkadaşlarının yaptıkları hayırlı çalışmalar için “Allah razı olsun.” diyerek tüm halkımızı Cuma akşamı saat: 19:00’da Konya Mevlana Kültür Merkezinde yapılacak programa bekliyoruz.

http://www.ribatdergisi.org/

ribat

You may also like...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Enjoy this blog? Please spread the word :)